Главно мени
lofo

почетна

lofo

Медикал

lofo

Естетик

lofo

Аптека

lofo

Веледрогерија

lofo

контакт

затвори

Следете нè:

затвори
затвори

контактирајте нè

Главен пулт

Трудова медицина и систематски прегледи, интерна медицина, кабинет за ОРЛ, офталмологија, дерматовенерологија и ласер кабинет , педијатрија, општа медицина, психијатрија, психологија, неуропедијатрија, лабораторија , хирургија, стома центар и центар за рани

Телефон: 02 3248 454

Спрат бр. 2

Физикална

Физикална медицина и рехабилитација

Телефон: 02 3248 451

Спрат бр. 1

Гинекологија

Телефон: 02 3248 468

Спрат бр. 3

Стоматологија

Заботехничка лабораторија

Телефон: 02 3248 482

Спрат бр. 3

Вашето име

Вашето презиме

Вашата е-пошта*

Вашиот телефон

Вашата порака

Испрати ја пораката на твојот маил Бидете навремено информирани за најновите акции и промоции во Медикал Центар
promedika logo
Закажете преглед

пребарај

Нехируршки процедури за подмладување...

Систематски прегледи

Повеќе

Ласерска епилација

Повеќе

Медицински транспорт

Повеќе

Нехируршки процедури за подмладување на лице

Спречете го стареењето на вашето лице и корегирајте ги сите недостатоци со дермални филери и ботокс. Овие нехируршки процедури овозможуваат измазнување на лицето и додавање на волумен на јаболчниците, усните на речиси безболен начин.

Хијалуронската киселина природно се наога во длабоките слоеви на кожата (дермис) и има функција на пополнување на длабините и одржување на сјајот на лицето. Со ставање на дермалните филери чија основна состојка е хијалуронската киселина се овозмозува пополнување на брчките и вдлабнатините на лицето како и зголемување на волуменот на одделни делови на лицето со цел да се добиe убав, младешки и природен изглед.

Во поликлиника Промедика работиме со едни од 3те најквалитетни филери во светот Restylane кој се 100% природни и први во светот што се од неживотинско потекло. Во последните 15 години се аплицирани на повеке од 15 милиони пациенти во светот што ги прави најупотребуван дермален филер во светски рамки.

Dermalni fileri i botoks

Ботоксот е супстанција која ја излачува бактеријата Clostridium botulinum. Ботоксот се употребува во естетски цели за да се измазнат брчките кои се предизвикани од мимиките кои секојдневно се прават со изразот на лицето. Мали количини на ботокс се инјектираат подкожно во мускулите со цел естеско подмладување. Ботоксот кој се користи во нашата поликлиника е Dysport, еден од најквалитетните кој веќе 25 години се употребува во естетската медицина во 57 земји.

Препорачуваме

Повеќе

Актуелно

Повеќе

Fb widget

Е-информатор

Внесете e-mail адреса  

 

Советувалиште за стома пациенти