Главно мени
lofo

почетна

lofo

Медикал

lofo

Естетик

lofo

Аптека

lofo

Веледрогерија

lofo

контакт

затвори

Следете нè:

затвори
затвори

контактирајте нè

Нарачка на стоматолошки материјали или опрема

Телефон: 02 3248 403

Нарачка на заботехнички материјали или опрема

Телефон: 02 3248 440

Информации за испораката на Вашата нарачка

Телефон: 02 3248 411

Телефон: 02 3248 405

Вашето име

Вашето презиме

Вашата е-пошта*

Вашиот телефон

До кого сакате да испратите порака

Вашата порака

Испрати ја пораката на твојот маил Бидете навремено информирани за најновите акции и промоции во Стоматологија
promedika logo

пребарај

Печка за жарење Programix...

Производи

Календар на настани

Повеќе

Нарачај сервис

Повеќе

Become our partner

Promedika is a provider of healthcare products and services and one of the leading companies in its field in The Republic of Macedonia...

More

Промедика лаб

Повеќе

Печка за жарење Programix 25/50/100

Печки за жарење за сите видови на леење

 • Компактна големина
 • Можност за програмирање
 • Модуларна електронска плоча
 • Можноста за програмирање на температурата овозможува заштеда на енергија
 • Заштита против корозија ( електрогалванизирано железо и епоксин боја
 • Врата од нерѓосувачки челик
 • Едноделна керамичка муфла
Programix 50

Технички карактеристики:
 • температура
              а . континуирана температура 1050 °C
              б . максимална температура     1150 °C
 • димензии на печката : 500x 390 x 440 мм
 • тежина на печката : 34 кг
 • димензии на комората : 120 x 170 x 210 мм
 • јачина : 2000 W
 • капацитет за 4-6 кивети
 • регулација на програми 0-19 : 3 степени, 20-29 : 6 степени

Линк до страната на производителот со повеќе информацииUgin’dentaire - Франција