Главно мени
lofo

почетна

lofo

Медикал

lofo

Естетик

lofo

Аптека

lofo

Веледрогерија

lofo

контакт

затвори

Следете нè:

затвори
затвори

контактирајте нè

Медицина

Телефон: 2 3248 434

Моб: 071 371 866

Факс: 02 3248 401

Вашето име

Вашето презиме

Вашата е-пошта*

Вашиот телефон

Вашата порака

Испрати ја пораката на твојот маил
promedika logo

пребарај

Прибор за нега на стома

Центар за третман на рани и стома

Повеќе

 

Прибор за нега на стома

CONVACARE® ЗАШТИТНИ МАРАМЧИЊА
Convacare® заштитните марамчиња создаваат тенок заштитен слој на кожата кој е соодветен за примена на лепливи ленти, лепливи плочки, лепливи и хидроколоидни облоги, а се со цел кожата дополнително да се заштити од дразби и оштетувања, а при тоа да се зголеми лепливоста на аплицираните подлоги .CONVACARE® МАРАМЧИЊА ЗА ОТСТРАНУВАЊЕ НА ЛЕПИЛО

Convacare® марамчиња за отстранување на лепило, нежно ги отстрануваат сите лепила кои се употребени при апликација на лепливите подлоги  

STOMAHESIVE® ЗАШТИТНА ПУДРА

                                                  Создава заштитен слој на оштетена и мацерирана кожа (кожа која е излупена или влажна).
 
ORABASE® ЗАШТИТНА ПАСТАСе користи за  раздразнета, влажна или иритирана кожа, помага за нејзино лекување и спречува нејзино дополнително оштетување .

STOMAHESIVE® ПАСТАЗаштитна паста на база на хидроколоиди. Се користи како заштита на кожата околу стомата, но и како пополнувач за израмнување на наборите и нерамнините на кожата околу стомата, со што се продолжува времето на употреба  на стома помагалата.
 
ЕЛАСТИЧЕН РЕМЕН ЗА СТОМА ПОМАГАЛО-ПРИЛАГОДЛИВ

Дава додатна сигурност при носење на стома помагало.
 
СТОМАЧЕН ЕЛАСТИЧЕН ПОЈАС ЗА СТОМА   • се користи како потпора на ослабената стомачна мускулатура по операција со која е изведена стома со цел да се спречи појава на кила/ hernijа
  • појасот е направен од јако еластично ткаење кое овозможува да се направи отвор за стомата .
  • Состав: 39% памук, 35% еластодин, 17% вискоза и 9% полиестер.
  • Има прилагодливи хоризонтални каиши ,достапен е во 5 големини׃ S,M,L,XL,XXL


ConvaTec-САД